Ruletka zasady dla początkujących

Podstawowe zasady ruletki

Ruletka to gra z dużym kołem, które zawiera 37 (w europejskiej ruletce) lub 38 (dla amerykańskiej ruletki) kieszenie. Te przystanki są ponumerowane od 0 do 36, podczas gdy amerykańskie koło ruletki zawiera również kieszeń 00. Wszystkie kieszenie są kolorowe; zera są zielone, a pozostałe plamy są równomiernie podzielone na 18 czerwonych i 18 czarnych kieszeni.

Krupier (lub rozdający) obraca piłkę na zewnętrznej krawędzi koła, po czym ostatecznie wpadnie do jednej z ponumerowanych spacji. Celem gracza jest odgadnięcie, na którą liczbę trafi piłka.

Przed każdym spinem gracze mają możliwość obstawiania zakładów wokół stołu do ruletki. Gracze mogą obstawiać pojedyncze liczby lub dowolną kombinację liczb – większość dostępnych zakładów jest przedstawiona poniżej.

Podstawowe zasady ruletki

W kasynie na żywo każdy gracz będzie musiał wymieniać gotówkę lub żetony na specjalne żetony do ruletki, przy czym każdy gracz otrzymuje unikalny kolor, który można wykorzystać do rozróżnienia, kto dokonał każdego zakładu. Oczywiście w kasynach online to nie jest konieczne. Ale takie są ruletka zasady.

Gracze mogą kontynuować obstawianie, dopóki krupier nie umieścił piłki w kole ruletki. Nawet po tym, jak piłka jest w grze, gracze mają na ogół możliwość postawienia zakładu na kilka sekund, aż krupier odrzuci wszystkie zakłady.

Gdy piłka wpadnie do kieszeni i spoczywa tam, krupier wyzywa zwycięską liczbę, a także kolor kieszeni, w której wszedł. Markery są zazwyczaj używane do ochrony wygrywających zakładów, po czym wszystkie przegrywające zakłady są usuwane ze stołu . Następnie krupier zapłaci wszystkie zwycięskie zakłady, a gdy wszystkie wypłaty zostaną zakończone, gracze mogą obstawiać zakłady na następny obrót.

Gra w ruletkę

Sposób w jaki grasz w ruletkę zależy od wielu czynników jak na przykład ruletka zasady, w tym od twojego bankrolla i strategii obstawiania. Mówiąc prościej, jeśli nie masz wiele do zabawy, nie jest rozsądne obstawianie dużej części twojego bankrolla na raz: jeśli uważasz, że koło ruletki nie może wylądować na czerwono pięć razy z rzędu, nigdy nie grałeś w ruletkę. Innymi słowy, nie licz na pewne zakłady wchodzące w „raczej niż później”. To może wydawać się oczywiste, ale pamiętaj, że na wynik jakiegoś szczególnego obrotu koła nie ma wpływu nic, co minęło wcześniej.

Gra w ruletkę

Jeśli grasz w ruletkę w kasynie, masz teoretycznie postawić swój zakład przed opuszczeniem piłki, chociaż w kasynach na lądzie zakłady mogą być nadal akceptowane po tym. Kiedy usłyszysz magiczne słowa „Nigdy więcej zakładów”, wiesz, że nadszedł czas, aby usiąść, skrzyżować palce i poczekać, aby zobaczyć, gdzie ta odbijająca się piłka postanowiła się ułożyć. Dobra etykieta mówi, że powinieneś złożyć swoje żetony, a następnie wyprowadzić się, na wypadek, gdyby inni gracze chcieli postawić zakład. Ponadto, jeśli siedzisz przy pokerowym stole pokerowym, lepiej zagraj. Miejsca nie są dla widzów.

Zakłady na Ruletkę

Jeśli grasz w ruletkę w kasynie, istnieje wiele rodzajów zakładów, w których możesz umieścić żetony. Jedyną rzeczą w ruletka zasady, która cię ogranicza, jest liczba żetonów i dostępna przestrzeń; jeśli w grę wchodzi wielu graczy, może to być problem z fizycznym znalezieniem miejsca, w którym można umieścić żetony. Oszczędzacie to wszystko, grając w kasynach internetowych, czy to w wirtualnej ruletce, czy w grach na żywo.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.